12 Aralık 2014 Cuma

Penti ÇorapPENTİ

 1950 Yılında iki kardeş tarafından kurulan Ögretmen Çorap adı altında faliyete geçen firmadır.Marka isminin ilk başlarda Ögretmen Çorap olması o dönemde Türkiye!de ince kadın çorabını genellikle ögretmenlerin tercih etmesine dayandırılıyordu.Şehirli kadının ihtiyaçlarına'da odaklanan bu marka renk,desen,çeşit ve kaliteye önem veren üretim anlayışını daha da pekiştirdi.Böylelikle bir yandan pazardaki koumunu saglamlaştırırken,diger yandan da 1984 yılında markalaşma sürecinin son aşamasına gelmiş oldu ve ''Penti'' ismini aldı.İnce kadın çorabına çoçuk çorabı,erkek çorabı,ev giyimi,iç giyim,bikini,mayo,plaj giyimi de ekleyerek,üretim ve perakende alanındaki faliyetlerini sürdürmeye ve büyümeye devam etti.Magazaların sayısı 200 üzerindedir.Yurtdışında ise 17 farklı ülkede,43 magazası vardır.ve her geçen gün bu sayı artmaktadır.İngiltere,İtalya ve Çin'de sayış ofisleri,bulunmaktadir.Başta Balkan ülkeleri olmak Amerika'da Suudi Arabistan'a İngiltere'den Mogolistana dünyanın bir çok yerindde her milletten insana hizmet vermektedir. Kuruluş Yeri Seçimi Kent Seçimi:Türkiye' de ve yurtdışında birçok yerde. Ticari Alan Seçimi:Parekende magazalrın bulundugu maddi gelirin normal düzeyde oldugu bölgeler ve AVM lerde bulunmaktadır. Magaza Konum Seçimi:İlgili Şehirdeki en işlek alışveriş merkezinde veya moda markalarının bulundugu ana caddelerde konumlanır. Magaza Türü:Bayan giyim /İç giyim Ürün Derinligi ve Genişligi:Marka magazasında sadece kendi ürünlerini satmaktadır.Ürünleri sadece bayan giyim ve kız çoçuk üzerinedir.Çorap,evgiyim,iç giyim.bikini,mayo ve plaj giyimini kapsar

.
 Penti Çoçuk Giyim

 

Penti Çocuk Mayo

 

Penti İç Çamaşırı

 

 Penti Korseli Mayo Magaza Dizayn

 


 

 

Ürünler magaza içerisinde sıklıkla sergileniyor,Stokta yoktur,ürünlerin hepsi reyondadır,fiyatlar etiketlern üzerindedir.Sipariş sezona göre mevcut koleysiyon içerisinden yapılır ve koleksiyonda sergilenen ürünlerin en az % 80 i oranında sipariş verilmesi gerekmektedir.

 
Fiyatlandırma

Fiyatlar çok yüksek degildir,toplumun orta gelirli kısmını baz alır. İndirimler;Çok sıklıkla indirimler yapılır % 70 e kadar varan indirimler yapılıyor.

 

 Özel gün indirimleri,yıl sonu,yılbaşı indirimi,kış indirimi,ekstra indirimler,düşük deneme fiyatı,

Promosyonlar

 

 Penti İnteraktif Vitrin

 Mayo ürün grubu için hazırlanan uygulamada vitrin ekran gibi kullanılarak sanal catwalk üzerinden ürünlerin eglenceli bir sunumu gerçekleştirilirken,kurgulanan mekanizma sayesinde magaza önündeki tüketicide el sallayarak show'u hareketlendirebiliyor.Bu uygulama ile magaza içi hizmet yükünü arttırmadan ürün sunumu daha etkin şekilde magazanın dışına yani etkileşim alanı,ve sayısı çok daha yogun olan bir platforma taşınmış oluyor.

 

 

 


 

Destek Kampanyası

 Penti aile içi şiddete maruz kalan,kadınlara destek olmak adıa Türkiye'nin ünlü isinlerine çorap tasarlatıyor.Tasarımlarda şiddeti anlatan ustura,özgürlügü anlatan kuş,masumiyeti anlatan kedi,kalpli yara bandı ve piyano gibi figürler ön plana çıkıyor.Geçtigimiz yıl başlayan ve bu yılda devam eden Penti'ye özel çorap tasarımları;farkındalık yaratmak,katkı'da bulunmak ve aile içi şiddete son demek için yapılıyor.Çoralardan elde edilecek tüm gelir ise ''Hürriyet Aile içi Şiddete Acil Yardım Hattı''na bagışlanıyor.Bu konuda hassas olanlar ve şiddete son demek isteyenler bu çorapları satın alarak kampanyaya destek olabilirle.

Etiketler: , , , ,

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

<< Ana Sayfa